Pizzoccheri – pohankové nudle se šalvějí

Je to jeden z mých oblíbených rychlých receptů. Nejraději ho dělám z pohankových nudlí, ale můžete použít i jiné krátké těstoviny, třeba pennette.

Do hrnce dejte vařit dostatečné množství vody a když se začne vařit, přidejte sůl (tak zabráníte skvrnám na hrnci, které jinak tvoří vařená slaná voda) a těstoviny (na 1 osobu asi 90 g). Na větší pánvi (já používám ten nejobyčejnější wok) rozpusťte máslo (pro 2 osoby asi lžíci) a na něm rychle osmahněte asi 15 lístků šalvěje. Snižte plamen na minimum a na pánev nalijte kelímek smetany na vaření (pro 2 osoby by stačila i polovina, ale co pak s tou zbylou, že jo?). Trošku osolte, můžete i opepřit. Mezitím se vám uvařily těstoviny „al dente“. To znamená, že když do nich kousnete, vnitřek je ještě trošku tvrdý a světlejší než vnější část. Těstoviny slijte a nasypte na pánev, nechte pořád mírný plamen. Vše dobře promíchejte, dejte na talíře a posypte strouhaným sýrem – nejlepší je Parmiggiano nebo Grana Padano, teď se dá u nás sehnat i levnější Gran Moravia.

Nepoužívejte cihlu, to raději nic. Nemám nic proti českým sýrům, ale cihla je nejlepší smažená, tak proč ji používat jinak. Až objevíte v akci shora uvedené sýry (ne ovšem ty, co si říkají parmezán, ty pravé italské Parmiggiano viděly tak z rychlíku), kupte si je do zásoby. Na dochucení jídla jich spotřebujete jen trošičku, protože mají opravdu  výraznou chuť, takže cenově nakonec vyjdou skoro stejně, jako cihla. A když je cena opravdu dobrá, kupte si je do zásoby, nastrouhejte a nastrouhané dejte zmrazit. Sýru to neuškodí, vy ušetříte a zároveň potěšíte i chuťové buňky.

Dobrou chuť!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s